Skip to main content

Kategorizace servisních center

Na trhu existuje řada lyžařských servisů s různou formou jejich označení a především různou kvalitou nabízených služeb.

Firma MONTANA v minulosti, ale i v současnosti, dodala na český trh mnoho jednoúčelových a kombinovaných strojů pro různé provozovatele. Na druhou stranu realizujeme i dodávku servisních strojů jako komplexní vybavení - tzv. na klíč.

V případě autorizovaných servisních center MONTANA se bavíme pouze o vybraných subjektech, které jsou vybavené stroji MONTANA poslední generace. Komplexní vybavení stroji MONTANA poslední generace, technické znalosti a osobní šikovnost tamních servismanů jsou zárukou kvalitní – profesionální služby pro náročného spotřebitele.

  • V rubrice Technologie se můžete dozvědět o vlastních rozdílech různých technologií a strojů.

  • Vlastní seznam autorizovaných servisních center MONTANA v Čechách a na Slovensku.

Crystal Glide Finish

Toto logo je synonymem souhrnu všech brusných operací a postupů, které zaručují precizně provedený servis – viz. technický postup přípravy lyže. Majitel kompletní sestavy strojů, umožňující tyto operace provádět, je oprávněn k jeho veřejnému použití. Všichni ostatní užívající tento výraz vědomě klamou spotřebitele. Tento způsob je právně postižitelný.

Crystal Glide Finish High Tech Tuning je ochranná známka firmy Montana, rok 1980.

Kategorizace servisů

V rámci ČR a SR propagujeme tři úrovně kvality servisu s ohledem na typ páteřního stroje:

Top ski service team *****

Top ski service team *****

  • Jedná se o označení speciální skupiny ski servisů, jejichž hlavním brusným strojem je automat MONTANA. Broušení pomocí automatu poslední generace umožňuje provedení jednotlivých servisních operací v té nejlepší možné kvalitě.
  • Brusný automat MONTANA typu SNOW STAR, SNOW CRUISER (tyto typy jsou v ČR provozovány) jsou zárukou zejména přesného finálního broušení na brusném kameni s možností přenosu obrazců přesných závodních struktur. Automat SNOW CRUISER navíc nabízí úhlování boční hrany společně s odklonem spodní hrany tzv. tuning.
  • Jmenované automaty nabízejí širokou škálu struktur - lineární, příčná, kombinovaná a variální, pro lyže i snowboard. Automaty MONTANA poslední generace se širokým kamenem umožňují rozdělení brusného kamene na 4 sekce. Toto rozdělení označujeme jako základní vstupní parametr pro budoucí tvar variální struktury. Tvar variální struktury je předem definovatelný řízený proces, náhodné obrazce s 1 a více vrcholy lomu obrazce se za variální struktury nepovažují.
Pouze profesionální hotel používá označení 5ti *, pouze nejlepší ski servis má označení Top ski service team*****.
High standard ski service team

High standard ski service team

  • Jedná se o označení speciální skupiny ski servisů, jejichž hlavním brusným strojem je manuální stroj MONTANA se širokým kamenem, popř. starší automat MONTANA . Broušení pomocí manuálního stroje poslední generace umožňuje provedení jednotlivých servisních operací v té nejlepší možné kvalitě.
  • Manuální brusné stroje MONTANA CRYSTAL INLINESB Combi, starší automaty MONTANA MODULARTWISTER (tyto typy jsou v ČR provozovány) jsou zárukou kvalitního finálního broušení plochy skluznice všech typů lyží a snowboardů. Pro účely závodního servisu je nabízena struktura kombinovaná.
Servis pod označením High Standard Skiservice Team je zárukou kvalitní služby splňující parametry závodního servisu.
Basic service station

Basic service station

  • Jedná se o označení skupiny ski servisů, jejichž strojní vybavení umožnuje základní servis lyží a snowboardů na manuálních strojích MONTANA. Základní sestava strojů MONTANA 3S umožňuje předbroušení skluznice na brusném pásu, opravu skluznice formou zpětného zatavení, finální broušení skluznice na širokém brusném pásu Trizact s přítlakem, úhlování boční hrany, odklon spodní hrany – tuning pomocí tuningových kamenů, impregnace skluznice – vosková lázeň.
  • Brusný pás Trizact – diamantový pás odstraňuje zbytkový chlup ze skluznice po broušení na brusném pásu – lepší kluzná vlastnost.
  • Sestava manuálních strojů MONTANA 3S - LC SNBIII, HTT 2D (3D nebo HTT 2000, Tuning Master, MCS 2000), Hot Waxer (Wax Master), Extruder Monty jsou zárukou dobře připravených lyží a snowboardů s důrazem na funkčnost hrany – správné naúhlování. Pro účely závodního servisu nenabízí finální broušení na kameni – finální strukturu.
Servis pod označením Basic service station je zárukou dobré funkčnosti lyží a snowboardů.