Skip to main content

Broušení skluznice

Legendární brusný systém MONTANA zajišťuje přesně řezané struktury. Nejčastěji používané struktury jsou v softwaru naprogramovány jako standardní.

Struktury MONTANA VARIO umožňují různé struktury přes šířku skluznice.

Křivka tlaku kamene

Pro rovnoměrný a na materiál šetrný proces broušení kamene lze zvolit různé kontaktní tlaky pro 10 segmentů lyží nebo snowboardů. Tlaková křivka se také může měnit ve vztahu ke směru broušení.

PROTechnologie pro broušení kamene

S tímto novým vývojem lze množství odebíraného materiálu ovládat ještě jemněji v souladu s geometrií lyže. Díky extrémně přesné tlakové křivce jsou během procesu šetrného k materiálu dosaženy vynikající výsledky, protože kontaktní tlak na skluznice je individuálně regulován kamenem shora i zespodu. Tato technologie je k dispozici pouze u společnosti MONTANA ve standardizovaném stroji.

S technologií PRO je do procesu broušení zahrnut harmonický pohyb, který se vyskytuje během lyžování: lyže klouže po kameni stejným způsobem jako klouže po sněhu při lyžování.

Rovněž je možné broušení lyžařských špiček a pat. Pro lyže s technologií rocker společnost MONTANA doporučuje novou technologii broušení kamenů PRO.